teatroterapia

Rozmiar tekstu:

Nowa wystawa w Galerii Art Brut

  • 2014-06-17
  • dodał: M.

 
Kontury barwy... 
 
Od 1 lipca do 31 sierpnia 2014 r. w Galerii Art Brut  spotkacie się z  malarstwem Jacka Zdanowskiego.

Zapraszamy.

 

Kontury barwy... 

 

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2014 r. w Galerii Art Brut  spotkacie się z  malarstwem Jacka Zdanowskiego.


Jacek Zdanowski urodził się w 1961 roku w Lublinie, obecnie jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Lublinie. Jego prace brały udział        w licznych wystawach w Polsce i za granicą (Międzynarodowa Wystawa Sztuki Upośledzonych w Lublinie; Międzynarodowa Wystawa Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Louvre; Międzynarodowa Wystawa Osób Niepełnosprawnych Umysłowo: „Oswajanie świata” w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim - Warszawa).

Jacek Zdanowski maluje przede wszystkim zwierzęta. Inspirację znajduje w naturze lub czerpie ją z ilustracji książkowych. Motywy przekształca nadając im cechy własnego, rozpoznawalnego stylu. Najczęściej wybiera duże formy, używając jasnych, nasyconych barw i posługuje się przy tym wyraźnym konturem. Formy są opływowe, zaokrąglone, łagodne czasem stają się niemal abstrakcyjne. Tutaj też panuje harmonia, pokój barw oraz kształtów. Gdy obrazy stają się ciemniejsze, artysta łamie smutek kompozycji tym jednym/ najtrafniejszym kolorem.

Malarz niewiele mówi o swojej twórczości. Rozpoczynając pracę nad nowym obrazem nikt nie wie,co przeżywa twórca/co myśli/co planuje. Cierpliwie i powoli, plama za plamą, linia za linią obraz otwiera swoją tajemnicę stając się dziełem niewiarygodnie pięknym. 

‹ powrót