teatroterapia

Rozmiar tekstu:

Madonny

  • 2015-01-28
  • dodał: m.

Wernisaż prac Urszuli Bydlińskiej "Madonny"

W dniu 27 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 odbył się wernisaż prac Pani Urszuli Bydlińskiej "Madonny".

Sama autorka tak mówi o sobie:

"Mieszkam w malowniczej gminie Siedliszcze nad Wieprzem. Odkąd sięgam pamięcią, nie rozstawałam się z kredkami i ołówkiem. Rysowałam dosłownie na wszystkim, nie wyłączając starych, rodzinnych fotografii, na których czarno białe ciocie ożywiałam czerwienią flamastrowanych ust, rysowałam zwierzęta, twarze ze zdjęć w gazetach, obrazki  z wyobraźni… Tak minęło kilka lat mojego życia i wówczas nastąpił dłuższy okres, kiedy moja droga ze sztuką się rozeszła, kontakt ograniczył się do malarstwa oglądanego na kartach książek. Nowe wyzwania, priorytety, studia, które pochłonęły mnie bez reszty… Na długo zapomniałam, myślałam, że na zawsze, i pewnie tak by było, gdyby nie ingerencja mojej Rodzicielki. Mama nigdy nie pogodziła się z tym, że nie rozwijam swoich umiejętności plastyczny i wkroczyła do akcji umawiając mnie na spotkanie z malarką, która w naszej miejscowości spędza rokrocznie urlop – Panią Lucyną Pomianowską, nie pałałam optymizmem, ale koniec końców odwiedziłam p. Lucynę, ciepłą, otwartą osobę, o wielkim sercu i niespożytej energii… i tak zakochałam się w malarstwie olejnym. Kiedy siadam przed pustym płótnem czuję, że zaczyna się nowa podróż i sama jestem ciekawa dokąd mnie zaprowadzi, jaki będzie efekt końcowy… Pasjonuje mnie piękno otaczającej przyrody, polskie bezkresne pejzaże, dawna architektura, zwłaszcza dworki szlacheckie i zamki, które przenoszę na płótno, starając się jak najwierniej przekazać ich piękno. Największą jednak moją pasją jest sztuka sakralna - Ikony, tradycyjne, pisane na deskach, zwłaszcza wizerunki Matki Bożej. Urzeka mnie ich niewymowne piękno ukryte  w rysach twarzy, mimice, która działa na wyobraźnię, porusza ukryte głęboko w duszy obszary uczuć i emocji… Moim marzeniem jest poznanie i zgłębienie tajników profesjonalnego pisania ikon, a tymczasem, żeby wzbogacić swój warsztat i ugruntować wiedzę, zgłębiam fachową literaturę o tematyce sakralnej, symbolice, historii.Swoją fascynację staram się materializować malując Madonny. Każdy z tworzonych wizerunków to niecierpliwe oczekiwanie i ciągły brak zadowolenia z efektów.

Wraz z powstawaniem kolejnych obrazów uczę się czegoś nowego i chcę tę wiedzę pogłębiać by to, co tworzę, z każdym pociągnięciem pędzla wierniej i piękniej oddawało urok drzemiący w otaczającym nas świecie, świecie przyrody i duchowości."

Wystawę prac możecie oglądać do 28 lutego 2015 r.

Bydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska UrszulaBydlińska Urszula

‹ powrót