teatroterapia

Rozmiar tekstu:

Świat ludzi niepełnosprawnych w Lublinie. Premiera filmu "Sześć postaci"

  • 2012-01-03
  • dodał:

6 stycznia o godz. 17.05 w TVP Lublin odbędzie się premiera telewizyjna filmu "Sześć postaci" w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk.

"Sześć postaci" po raz pierwszy w TVP Lublin
 

6 stycznia o godz. 17.05 w TVP Lublin odbędzie się premiera telewizyjna filmu "Sześć postaci" w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, dokumentującego przygotowania grupy niepełnosprawnych aktorów do nowego spektaklu teatralnego.

 

Produkcja przedstawia roczne prace Marii Pietruszy-Budzyńskiej i jej podopiecznych, uczestników Teatroterapii Lubelskiej, nad dramatem Luigiego Pirandelli "Sześć postaci w poszukiwaniu autora".

Dla osób ukazanych w filmie teatr jest sposobem na uzyskanie niezależności, przekonania o własnej wartości, ale również źródłem dochodu. Mierząc się ze swoimi ograniczeniami, poszukują one swojej życiowej drogi - podobnie jak bohaterowie sztuki Pirandella, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce na teatralnych deskach.

W 2010 r. produkcja zwyciężyła w konkursie Lubelskiego Funduszu Filmowego na scenariusz filmu dokumentalnego. Miasto Lublin przekazało na jej realizację 30 tys. złotych.

Film "Sześć postaci" został wyemitowany po raz pierwszy 15 października ub.r. podczas lubelskiego festiwalu Konfrontacje Teatralne. Premiera studyjna odbyła się 26 października w siedzibie TVP Lublin.

Autor: Natalia Łyczko

 

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/100865

 

zaproszenei_film_tvp3_800

‹ powrót