teatroterapia

Rozmiar tekstu:

Jarek Kamiński

  • 2013-11-11
  • dodał:

Otwarcie nowej wytawy w Galerii ArtBrut - Oswoić żyrafę - Jarosław Kamiński

7 listopada 2013 r., o godz. 11.00, w Galerii Art Brut w Lublinie, odbył się wernisaż wystawy prac Jarosława Kamińskiego pt. „Oswoić żyrafę”.

Przybyli goście mieli możliwość podziwiać dzieła artysty. Obrazy wypełnione kolorowymi postaciami żyraf, zaklętych w ruchu, tańcu, tajemniczym pląsie i pozie wprowadzały w niezwykły świat emocji ludzkich wydobytych przez malarza.

Jak wypowiedział się w przesłanym liście Leszek Mądzik:
"Świat,który nosimy w sobie, jest nieskazitelnie czysty, zdrowy, nie mający znamion choroby. On jest prawdziwym, szczerym i autentycznym, dlatego siła jego jest poza przyjętym kanonem niepełnosprawności. Jest to wartość w najlepszym znaczeniu słowa LUDZKA. Źle jest, kiedy nie dajemy mu wyjścia i spełnienia poprzez sztukę. Tworzenie to wspaniałe lekarstwo, które pozwala nam odnaleźć siebie, pomóc sobie i znaleźć akceptację innych.Sztuka tych, których dotknął los, czyta świat inaczej, jest PEŁNA i SPRAWNA. Miejmy cierpliwość, by zajrzeć do dusz tych ludzi i okazać im nie tylko rozumienie, ale i żywić się ich wrażliwością."

Zapraszamy na wystawę, która potrwa do dnia 17 listopada 2013 r. w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 12.00 - 15.00; we wtorki i piątki w godz. 10.00 - 16.00.

 

Więcej na temat wystawy na naszej stronie w zakładce ArtBrut

Kamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński JarekKamiński Jarek

‹ powrót